DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 5

WCZORAJ 1

TYDZIEŃ 74

MIESIĄC 348

WSZYSTKIE 168217

Jakość powietrza

MARZEC 2014

Wydarzenia w marcu

on wtorek, 15, kwiecień 2014 16:53.

 

 

28.03.2014 "Dolinka Szwajcarska" -Wystawa Fotografii

Marka Ignatowskiego i Henryka Płotkowskiego

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

12-24.03.2014. WYSTAWA GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ

"NA BENKOWYM POLU"

10
8
7
 
 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.03.2014 PROGRAM POETYCKO - MUZYCZNY P.T.
„PÓKI W NARODZIE MYŚL SWOBODY ŻYJE”
PRZYGOTOWANY SPECJALNIE W 2013R. NA 150 ROCZNICĘ WYBUCHU
POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA KUJAWACH
 PRZEZ GRUPĘ TEATRALNĄ NIESZAWSKIEGO
TOWARZYSTWA KULTURALNEGO
___________________________________________________
14.03.2014 KONCERT
KU PAMIĘCI GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO
"ŻARÓWKA" I PRZYJACIELE
-----------------------------------------------------------------------------------------
14.03.2014 ALEKSANDROWSKIE SPOTKANIA Z PASJĄ-
ZDZISŁAW PREISNER
_____________________________________________________________
MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY Z OKAZJI DNIA KOBIET
I MĘŻCZYZN W WYKONANIU GRUPY TEATRALNEJ UTW ODDZIAŁ
ALEKSANDRÓW KUJAWSKI, 6 MARCA 2014

 

 

 

Wszystkiego Najlepszego, Radości, Szczęścia Moc...

 

            W pogodnej i radosnej atmosferze upłynęło nam czwartkowe spotkanie/6.03.14/zorganizowane przed ŚWIĘTEM KOBIET. Goście i Słuchacze zostali zaproszeni do pięknie udekorowanej sali w Miejskim Centrum Kultury.

            Oczywiście, honorowymi Gośćmi były wszystkie Panie, które tego dnia wyglądały szczególnie pięknie i Panowie zauważyli jakieś radosne błyski w Ich oczach. Wszystkie obdarowane zostały przez naszych Kolegów tym, co najpiękniejsze; serdecznymi słowami pełnymi  szacunku i miłości oraz pięknymi różami, które od zawsze  królowały wśród kwiatów i darowane były w wyjątkowo  uroczystych chwilach.

            Na ten szczególny wieczór nasza grupa teatralna pod wodzą naszej Pani reżyser Doroty Iwińskiej z MCK  przygotowała okolicznościową wiązankę wierszy, piosenek i skeczy. Było sentymentalnie, romantycznie, ale i żartobliwie. Bawiliśmy się świetnie, a pomyłki dodawały czaru wystąpieniom.

            Okazuje się, że wśród nas są bardzo utalentowani studenci, którzy pięknie śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, recytują i zapewne coś jeszcze z tych umiejętności czeka na odkrycie.

            Jeśli miałabym zacytować jakiś przewodni motyw tego występu, to moim zdaniem byłby to cytat ze śpiewanej przez duet  piosenki: "Kobieto, kobieto, choć tyle masz wad, bez Ciebie cóż wart, cóż wart byłby świat''.

            10 marca jest ŚWIĘTEM MĘŻCZYZN i Panie o tym nie zapomniały. Podziękowały Im śpiewająco, po prostu za to, że są i coraz więcej się starają. "Mężczyzno, mężczyzno, choć tyle masz wad, bez ciebie cóż wart, cóż wart byłby świat''. A potem było już tylko słodko, dosłownie i w przenośni.

 

                                                                                                      Romana Zabłocka

 

Artyści z Grupy Artystyczno-Teatralnej  UTW podczas przedstawienia. Fot. Wanda Wasicka  


----------------------------------------------------------------------------
KONCERT  AKUSTYCZNY "ARTUR GADOWSKI DUO", 4 MARCA 2014

 

 

Zdobyć świata szczyt...”

 

 

 

We wtorek 4 marca w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim wystąpiła kolejna gwiazda. Po koncercie Bena Prevo i Gwyn Ashtona, dwóch znanych w świecie gitarzystów, zabrzmiała polska gitara i to akustycznie. Przy maksymalnie wypełnionej mckowskiej sali taneczno-filmowej zaprezentował się Artur Gadowski – wokalista zespołu IRA oraz Hubert Kozera – basista współpracujący między innymi z Klarą Jędrzejewską i łódzką formacją Rambo Jet. Znani muzycy wystąpili jako „Artur Gadowski Duo".

 

Podczas tego muzycznego wydarzenia publiczność usłyszałanajwiększe hity grupy IRA oraz piosenki z solowych płyt Gadowskiego, znane z list przebojów, również utwory innych wykonawców, m.in. The Beatels, Boba Dylana, Marka Grechuty. Arkadiusz Gralak, dyrektor aleksandrowskiego MCK, które wsparło to muzyczne przedsięwzięcie zwracając się do widzów zaznaczył: -To wy państwo jesteście mecenasami tego koncertu. Salę bowiem wypełnili widzowie, którzy aktywnie włączyli się do zbiórki publicznej na rzecz aleksandrowskiej kultury nabywając okolicznościowe cegiełki.

 

Tak, jak to zostało zapowiedziane w anonsach koncert „Artur Gadowski Duo” stał się bliskim spotkaniemartystów z publicznością i emanował wyjątkową energią, co uwidoczniło się szczególnie podczas wspólnego śpiewania. - To muzyczne wydarzenie to spełnienie moich marzeń-przyznał Arkadiusz Gralak witając artystów i widzów, w tym sponsorów. Koncert wsparła finansowo, m.in. Domicela Kopaczewska, poseł na Sejm RP. Dyrektor MCK życzył wszystkim miłych wrażeń i tych nie zabrakło. Muzycy od samego początku nawiązali kontakt z publicznością. -W czasie koncertu możemy się czasem przestrajać- zapowiedzieli na wstępie. Każdy z nich miał do dyspozycji po kilka instrumentów. Wszystkie zostały zaprezentowane. A że ich nie oszczędzano często musiały być strojone. Zanim zabrzmiał jeden z największych hitów zespołu IRA, czyli „Szczęśliwego Nowego Jorku”, artyści: zachęcali: -Możemy wspólnie śpiewać. Można również klaskać. To nam pomaga.

 

Atmosfera od pierwszych chwil była bardzo gorąca, zresztą sami muzycy podkreślili, że dla nich jest to bardziej spotkanie towarzyskie, niż koncert. Jako drugi zabrzmiał utwór z repertuaru Artura Gadowskiego „Stoisz obok mnie”. Kolejnyto „Inny wymiar” (IRA), zaśpiewany ze znacznym udziałem widzów. Czwarta piosenka zabrzmiała anglojęzycznie. Ona jest ze snu”, to przebój, na który czekała publiczność włączając się ochoczo do jej wykonania. Był tez utwór IRA z tekstem nieznanego autora pod tytułem „Zakrapiane spotkanie”. „Ale grunt, że jest fajnie czas płynie wesoło” śpiewał „Artur Gadowski Duo" z uczestnikami wydarzenia. W inny nastrój przeniosła widzów piosenka zatytułowana „Ona i On” z pierwszej płyty solowej wokalisty IRA. Trzeba przyznać, że teksty wielu utworów wykonywanych przez Artura Gadowskiego skłaniają do refleksji., choćby wspomniana wyżej:Jest taka ławka w parku Ona i On//przychodzą tam każdego dnia/Splatają dłonie i nie mówią nic/wielki żar płonie w nich/Choć upłynęło wiele lat, wciąż są razem/Choć się postarzał bardzo świat zatrzymali czas/”.

 

Zabrzmiał także utwór „Korowód” Marka Grechuty, który wywołał ogromne ożywienie wśród publiczności. Refren kolejnej piosenki pod tytułem „Wszystko Jedno Jak.” śpiewała cała sala: „ Wszystko jedno jak wszystko jedno gdzie/ Proszę tylko daj mi jakiś znak/ Nie opuszczaj mnie, o nie.”

 

Artyści również zwrócili się do uczestników koncertu z prośbą o zaśpiewanie przez nich ich najbardziej ulubionej piosenki.Co odważniejsi widzowie dali popis swoich umiejętności. Zabrzmiała też „Wielka woda” z repertuaru Maryli Rodowicz. Najwyraźniej wielu widzów czekało na utwór „Nadzieja”. Tekst tej piosenki znali chyba wszyscy. Chwilami wykonawcy pozwalali śpiewać samej publiczności. A ta wykonywała utwór, jak dobrze zgrany chór: „Nie ma nikt takiej nadziei jak ja//Nie ma nikt takiej wiary w ludzi i cały ten świat/Nie ma nikt tylu zmarnowanych lat/Nie ma nikt, bo któż to wszystko mieć by chciał/.Tylko ja, tylko ja.”

 

Artyści zaśpiewali również piosenkę"Bezsenni" IRA: „Jak to dobrze, że skończył się już Ten podły dzień, co mi Cię zabrał ...”. „Knockin' on Heaven's Door” zabrzmiał całą mocą dając dużo radości nie tylko miłośnikom twórczości Boba Dylana. Goście wykonali czternaście utworów. Tym czternastym była piosenka pod tytułem „Szczęśliwa”(IRA ). W mckowskich murach Artur Gadowski wyśpiewał Nie udało się, bywa tak/Ktoś inny wszedł pomiędzy nas/Dwie walizki już stoją w drzwiach/Zamknęłaś w nich kilka dobrych, wspólnych lat”.

 

Później rozległo się skandowanie publiczności: „Jeszcze, jeszcze”, bis, bis”. Kolejną porcję utworów poprzedził dowcip, który opowiedział wokalista IRA. „Anorektyczka wychodzi od lekarza taka wkurzona, bo dowiedziała się, że ma jelito grube”. Publiczność zareagowała śmiechem. O dobry nastrój przecież chodziło. Na bis zabrzmiały jeszcze raz przeboje „Szczęśliwego Nowego Jorku”, Ona jest ze snu”.

 

Miłym zaskoczeniem był utwór z repertuaru Sławy Przybylskiej pod tytułem „Gdziekwiaty z tamtych lat” . W jego wykonanie włączyli się nie tylko starsi wiekiem widzowie. Koncert zakończyła piosenka "Bezsenni", ale finał pewnie wielu słuchaczy zaskoczył. Artur Gadowski fragmentem piosenki „Lucy in the Sky with Diamonds” z repertuaru The Beatels z płyty Sgt.Pepper's Lonely Hearts Club Band powrócił do swoich fascynacji muzycznych. -Od czternastego roku życia słucham Beatlesów i to się nie zmieni-wyznał po aleksandrowskim występie. Na pytanie, jak się grało w mckowskich murach muzycy odpowiedzieli:-Grało nam się bardzo dobrze. Było milo i to nas cieszy. My śpiewamy dla publiczności i razem z nią się bawimy. Artur Gadowskiw piosence „Stoisz obok mnie „śpiewa m.in. „Mam niewiele takich miejsc do których wracać chcę...”. Należy mieć nadzieję, Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim stanie się właśnie tym miejscem, do którego artysta zechce wracać, w tym także z myślą o tych, którzy ze względu na brak miejsc nie mogli wziąć udziału w tym muzycznym wydarzeniu. -Było odlotowo. Ubyło mi parę lat-podzielił się na gorąco swoimi odczuciami po koncercie Zbigniew Sołtysiński. (ww)

 

Przed i podczas koncertu. Fot. Wanda Wasicka

 

 

 

 

Podziękowania za wsparcie

Wszyscy, którzy skorzystali z zaproszenia  Stowarzyszenia „Aleksandrowska Kultura” i 4 marca br. wzięli udział w imprezie pod hasłem „Śledź i lufa” stali się mecenasami aleksandrowskiej kultury.

            Nabyte przez zainteresowanych  okolicznościowe cegiełki,  aktywne włączenie się w  kiermasz zaowocowały zebraniem kwoty w wysokości tysiąca stu sześćdziesięciu sześciu złotych i pięćdziesięciu sześciu groszy (1166, 56 zł.). Serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie i wsparcie kultury w naszym mieście. (ww).

 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KONCERT KABARETOWY "TO ZNOWU MY", 2 MARCA 2014


    

Fot. Marcin Strych

TOP