DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 3

WCZORAJ 16

TYDZIEŃ 62

MIESIĄC 247

WSZYSTKIE 167676

Jakość powietrza

LUTY 2014

Luty 2014

16.02.2014 - Koncert Gwyn Ashton Trio

Megagwiazda w MCK

 

 

 

Po koncercie Bena Prevo, uznawanego za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków na świecie w Aleksandrowie Kujawskim, w stolicy powiatu wystąpiłrównież Gwyn Ashton, cieszący się światową sławą wirtuoza koncertowego.

 

Gwyn Ashton jest wirtuozem bluesowej i rockowej gitary, także śpiewa, komponuje i pisze piosenki. Jest również producentem. Gra na gitarze elektrycznej, hawajskiej oraz akustycznej, też na harmonijce ustnej.. Urodził się w Walii, ale na ponad trzydzieści lat związał się z Australią. Był uznawany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach. Na stałe do Europy wrócił w 1996 r. Nagrał sześć płyt, pierwszą w 1993 r. Krążek zatytułował Feel the Heat. Naukę na gitarze podjął w wieku jedenastu lat. Występował w towarzystwie wielu znanych muzyków (Peter Green, Dr Feelgood, Sam Brown, Wishbone Ash, Vanilla Fudge, The Yardbirds, Steve Lukather, Status Quo. W mckowskich murach zabrzmi blues rock, blues, boogie rock. Tego koncertu nie można było pominąć. Odbył się 16 lutego w Miejskim Centrum Kultury, które było jego organizatorem.

 

Artysta pokazał solidny warsztat muzyczny. Dał pokaz i popis swoich nieprzeciętnych umiejętności. Grał na dwóch gitarach, o różnych brzmieniach. Muzyczna Gwiazda wystąpiła z polskimi instrumentalistami Tomaszem Dominikiem, perkusistą oraz Łukaszem Gorczycą, grającym na gitarze basowej. Ashton swą muzyczną przygodę zaczął od bluesa.

 

-Wybitna postać w świecie muzyki. Czułem wibracje całym ciałem. Na pewno muzyka tego genialnego gitarzysty miałby inny wydźwięk w większej sali. Mamy jego ostatnią płytę, czyli Radiogram (2012). Obecne brzmienie muzyki, której słucha młode pokolenie ma swoje korzenie w rock and roll-podkreślił Piotr Kierzkowski z Aleksandrowa Kujawskiego. Ada, jego córka zapewniła: Na pewno nigdy nie zapomnę tego koncertu.

 

Dla basisty Łukasza Gorczycy, który poprzednio przyjechał do Aleksandrowa Kujawskiego z Benem Prevo towarzyszenie takim niekwestionowanym gwiazdom to przede wszystkim ciężka praca, ale też przygoda i materiał do książki, którą planuje napisać. Z gwiazd, którym towarzyszył wcześniej można wymienić Leona Hendrixa, brata Jimmi'ego. Przyjęcie muzyków w sali MCK było tak gorące, że na bis uraczyli publiczność jeszcze sporą dawką muzyki. Dwóch znanych w świecie gitarzystów w ciągu jednego miesiąca to prawdziwa gratka dla miłośników gitarowego brzmienia. Przy okazji przypomnijmy, iż w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim przez kilkadziesiąt lat odbywały się Ogólnopolskie Konfrontacje Muzyczne „Aleksandrowska Gitariada”.

 

(ww)

 

Podczas koncertu

 

Fot. Wanda Wasicka
 
______________________________________________________________________________
14.02.2014 - KONCERT WALENTYNKOWY W WYKONANIU ZESPOŁU
WOKALNEGO "GAMA" z MCK, prowadzenie ZESPÓŁ TEATRALNY "WARIANTY"z MCK.
_____________________________________________________
04-14.02.2014 - Kolejna relacja z "Ferii z Sercem" a także z Balu Walentynkowego

 

 

 

 

Było ciekawie, wesoło i kolorowo

 

 

Nie nudziło się uczestnikom mckowskich  „Ferii z Sercem”. Organizatorzy zadbali o maksymalne wypełnienie czasu spędzonego przez dzieci i młodzież w  aleksandrowskiej placówce. Czas uczestnikom  zimowej kanikuły

upłynął miło, twórczo i bezpiecznie. 

            Młodzi ludzie np. z zaangażowaniem modelowali różne przedmioty z masy solnej. Dziewczynki i chłopcy wykazując się dużymi umiejętnościami plastycznymi wyczarowywali pod kierunkiem Agnieszki Kraszewskiej i Doroty Iwińskiej figury zwierząt, również geometryczne, kwiaty, były także anioły, góry, maska karnawałowa, nie zabrakło chleba i pierogów. Każdy z uczestników wykonał też serce walentynkowe, duże albo  małe, bardziej lub mniej ozdobne, dedykowane rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, koleżankom i kolegom. Feriowicze gościli artystę malarza Piotra Wasiołka z Aleksandrowa Kujawskiego. Ten znany na naszym terenie twórca wprowadził młodziutkich uczestników spotkania w tajniki sztuki malarskiej, wiele pokazując ze swych umiejętności. Dzieci wykonały samodzielnie karki  walentynkowe. Wszystkie prace zabrały ze sobą i obdarowały najbliższych, także figurki z masy solnej stały się ich własnością oraz maski karnawałowe, bardzo pomysłowe, ozdobne. Organizowano zespołowe zajęcia sportowe, przeprowadzone pod kierunkiem Tomasza Skibińskiego i Doroty Iwińskiej przy pomocy  Roberta Jętczaka. Z uczestnikami Dnia Sportu, realizowanego w ramach mckowskich ferii zimowych spotkał się Artur Siódmiak, były reprezentant naszego kraju w piłce ręcznej. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tym wydarzeniu a po spotkaniu same wzięły udział w grach i zabawach sportowych. Nie zabrakło seansów filmowych. Feriowicze oglądali na dużym ekranie swoich ulubionych bohaterów. Odwiedziliśmy zespół parkowo-pałacowy należący niegdyś do hrabiego Trojanowskiego. Mimo że na uliczkach i w parku leżał śnieg, my szukaliśmy wczesnej wiosny. Udało się, pierwsze jej oznaki przynieśliśmy do MCK-podkreśliła Dorota Iwińska.

 

 

            Ferie zakończył bal karnawałowy, również z udziałem dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia „Bądźmy Razem”. Uczestnicy mckowskich ferii mieli codziennie zapewniony poczęstunek. Opiekę nad nimi sprawowały Agnieszka Kraszewska i Dorota Iwińska, która opracowała program zajęć, wspomagane przez  niezastąpioną, jak zaznaczyły wolontariuszkę  Karolinę Gajewską. Podsumowując, organizatorzy wypełnili atrakcjami wolny czas młodszych i starszych dzieci, bawiąc i jednocześnie ucząc. Ferie, w których wzięło udział trzydziestu trzech uczestników zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Kujawskima konkretnie przez burmistrza Andrzeja Cieślę. (ww)

Podczas ferii

 

Fot. Dorota Iwińska, Agnieszka Kraszewska, Wanda Wasicka
________________________________

12.02.2014 - Spotkania ze znanymi ludźmi - ARTUR SIÓDMIAK

 

 

Sport ukształtował mnie jako człowieka

 

 

 


 

Artur Siódmiak, były reprezentant naszego kraju w piłce ręcznej gościł w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Gwiazda szczypiorniaka spotkała się m.in. z uczestnikami Dnia Sportu, realizowanego w ramach mckowskich ferii zimowych. Udział w wydarzeniu młodych feriowiczów miał dla Artura Siódmiaka spore znaczenie, jako że znany sportowiec po zakończeniu czynnej kariery zawodniczej zaangażował się w wiele projektów promujących aktywny tryb życia, skierowanych szczególnie do dzieci i młodzieży. Założył m.in. Akademię Piłki Ręcznej.

 

 

-Zaczynałem w waszym wieku. Miałem talent, miałem pasję, byłem ruchliwym dzieckiem i sport ukształtował mnie jako człowieka. Dał mi możliwość przeżywania pięknych chwil, które przyszły później. Na początku był zabawą, później miałem troszeczkę szczęścia i osiągałem wiele sukcesów, których nie można kupić. I to jest bardzo ważne, że medali olimpijskich, czy medali mistrzostw świata się nie kupuje. Medale się zdobywa-podkreślił gość.

 

Swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął w szkole podstawowej, ale tak jak większość chłopców w tym wieku najpierw kopał piłkę nożną, na podwórku, na skwerach. - W ogóle we wszystko grałem-zaznaczył uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008). Szczypiorniaka zaczął trenować w wieku dziesięciu lat, gdyż spodobała mu się ta dyscyplina. Już jako dziecko był wysokiego wzrostu, co nie było bez znaczenia. W ogóle bardzo miło wspomina lata dzieciństwa spędzone w rodzinnym Wągrowcu.

W czasach licealnych podjął decyzję, iż na poważnie zajmie się sportem. I tak się zaczęło. Studia na poznańskiej AWF, pierwszy kontrakt, gra w Nielba Wągrowiec, Wybrzeże Gdańsk, Warszawianka a później już zagranica, Luksemburg, Francja, Szwajcaria i Niemcy, gdzie dostał się do Bundesligi. Tam też w 2012 zakończył karierę zawodniczą.- Niemcy stworzyli najlepsza ligę świata. Tam jest ogromne zainteresowanie piłka ręczną, zarówno publiczności, jak i mediów. Zawodnicy mają piękne hale-przyznał nasz były reprezentant. W ogóle miał dwa marzenia sportowe, zostać reprezentantem Polski i zagrać w niemieckiej Bundeslidze. Obydwa się spełniły. Bardzo wysoko ocenił dwie obecnie najlepsze polskie drużyny piłki ręcznej. -Reprezentują wysoki poziom i mogłyby grać w Bundeslidze-uznał Artur Siódmiak. Sporo emocji wywołały wspomnienia związane z pięcioma sekundami, jak się okazało najważniejszymi w karierze, które zadecydowały o zwycięstwie polskiej drużyny w meczu z Norwegią podczas Mistrzostw Świata w Chorwacji w 2009 r. Zwycięstwo zagwarantowało Polsce awans do półfinału turnieju.

 

-Powiem wam szczerze, że jak się stoi np. przed meczem o mistrzostwo świata i grają Mazurka Dąbrowskiego, i jest dwadzieścia tysięcy ludzi w hali, no to ciarki przechodzą po plecach, To jest niepowtarzalne i nie do kupienia za żadne pieniądze, dlatego warto uprawiać sport-.wyznał wągrowiczanin.

 

-Sport daje możliwość rozwoju w dalszym wieku, myślę, że w późniejszej części kariery nawet niezłego zarobkowania, Sport może być sposobem na życie. Daje szansę poznawania języków, nowych kultur, różnych krajów. Proponowałabym wam zacząć obojętnie jaki sport, ale w formie zabawy a w wieku piętnastu, szesnastu lat,jeżeli w dalszym ciągu sport będzie się wam podobał i będziecie mieli możliwość, to trenujcie-zachęcał. Artur Siódmiak promuje akcję: Stop zwolnieniom z wuefu (lekarskim). Uważa, iż drogą do tego żebyśmy mieli zdrowe dzieci, byli zdrowym społeczeństwem jest aktywność sportowa. Bardzo ważna jest tu świadomość rodziców.-Jeżeli dziecko za długo siedzi przed komputerem, tabletem no to czasami należy je „wykopać” na podwórko, żeby pobiegało-zaproponował.

 

Zaznaczył, iż sport nauczył go życia, samodzielności. Czym zajmuje się dzisiaj? -Zawsze miałem pociąg do mediów. Po rozmowie z Marianem Kmitą otrzymałem pracę jako ekspert piłki ręcznej w Polsacie, także piszę felietony-poinformował. Jak powiedział, lubi dzielić się wiedzą z innymi ludźmi. Grał na pozycji obrotowego. -Zawodnik obrotowy jest trochę niedoceniany a pracuje przecież dla kolegów-podkreślił. Ostatni mecz w swojej karierze sportowej Polska - Reszta Świata, który był również jego benefisem rozegrał 15 grudnia 2013 r.

 

Spotkanie, które bardzo sprawnie poprowadził Tomasz Skibiński z MCK zakończyły pytania ze strony publiczności. Zadawali je dorośli, także dzieci. „Czy nie odczuwa braku trybu treningowego.” „Jak godził życie rodzinne z życiem sportowca”. Okazało się, że ćwiczy dwa razy w tygodniu. A jeżeli chodzi o rodzinę to towarzyszyła mu wszędzie tam, gdzie był. Córka Lena np. urodziła się w Szwajcarii. Syn Filip edukacje pobierał za granicą. Żona zawiesiła swoją karierę zawodową. - Zawsze jest coś kosztem czegoś. Życie to nie jest bajka-skonstatował.

 

 

Córka poniekąd poszła w ślady taty trenuje gimnastykę artystyczną i sportową. Gość nieustannie zachęcał dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Spotkanie z aleksandrowianami musiało się bardzo spodobać, bo obiecał: -Bardzo chętnie przyjadę do was jeszcze raz. Zatem ci, którzy nie uczestniczyli w wydarzeniu, kolejnym z cyklu „Spotkania ze znanymi ludźmi” mogą liczyć na taką szansę w przyszłości w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. (ww)

 

 

 

 

Podczas spotkania

 

Fot. Dorota Iwińska

 

Fot. Wanda Wasicka

 
____________________________________________________________
07.02.0214
Wystawa malarstwa Piotra Wasiołka pt. Zima"więcej w zakładce WYSTAWY

 

 

 

------------------------------------------------------------------------
Pierwszy dzień ferii w aleksandrowskim Miejskim Centrum Kultury

 

4 lutego br. zostały zainaugurowane ferie w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Organizatorzy wypełnili atrakcjami wolny czas aleksandrowskich uczniów, bawiąc i jednocześnie ucząc. Młodzi ludzie np.  z zaangażowaniem modelowali różne przedmioty z masy solnej. Dziewczynki i chłopcy wykazując się dużymi umiejętnościami plastycznymi wyczarowywali pod kierunkiem Agnieszki Kraszewskiej i Doroty Iwińskiej  figury zwierząt, również geometryczne, kwiaty, były także anioły, serca, góry, maska karnawałowa, nie zabrakło chleba i pierogów. Dzieci również obejrzały film zaprezentowany im przez Tomasza Skibińskiego. Opiekę nad uczestnikami ferii sprawowała też Karolina Gajewska. Na mckowskie ferie zgłosiło się dwudziestu sześciu uczniów. (ww)

Nz. Modelowanie z masy solnej. Fot. (ww)

Kolejne dni naszych feryjnych zabaw

_________________________________________________
02.02.2014 KONCERT GWIAZDY BENA PREVO
oraz Łukasz Gorczyca i Tomek Dominik.

Ben Prevo współpracował z takimi legendami jak: Rashied Ali, Jerry Gonzalez, Jaco Pastorius, Noel Redding, Jorma Kaukonen, Pee Wee Ellis i wieloma innymi. Koncertował zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie.
W Polsce artysta (gitara, wokal) występuje w 20 koncertach z Łukaszem Gorczycą (gitara basowa) i Tomkiem Dominkiem (perkusja), jeden z tych koncertów artyści zagrali właśnie w Aleksandrowie Kujawskim w auli Kolegium Kujawskim ks.Salezjanów
.TOP