DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 16

WCZORAJ 17

TYDZIEŃ 67

MIESIĄC 151

WSZYSTKIE 168403

Jakość powietrza

PAŹDZIERNIK 2016

 

21.10.2016 - JOHN PORTER - Fotorelacja ze wspaniałego, klimatycznego koncertu w MCK.

fot. A.Kraszewska
_______________________________________________________________________________________________________

19.10.2016 - Rozstrzygnięcie konkursów fotograficznych i otwarcie wystawy.

Złota Aleksandrowska Ramka pod tytułem „Mój region”.

Honorowy Indeks KSW pod tytułem „Mój uniwersytet”.

Organizatorzy:

Zarząd Kujawsko – Dobrzyńskiego Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku .

Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim.

            Patronat:

     Prof. nzw. dr hab. Stanisław Kunikowski – rektor Kujawskiej Szkoły  Wyższej we Włocławku.

     Dr Andrzej Cieśla – burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego.


fot. Agnieszka Kraszewska
__________________________________________________________________________________________________________

19.10.2016 - Spotkania ze znanymi ludźmi - Jarosław Boberek


fot. Agnieszka Kraszewska

19.10.2016 r. odbyło się kolejne Spotkanie ze znanymi ludźmi, podczas którego gościliśmy Jarosława Boberka - aktora telewizyjnego i teatralnego oraz reżysera polskiego dubbingu. Gość opowiadał o swoich szkolnych perypetiach, drodze na studia i karierze aktorskiej. Pan Jarosław Boberek najmłodszej publiczności znany jest z dubbingowej roli Króla Juliana z serii filmów animowanych pt."Pingwiny z Madagaskaru. Ze strony dzieci i młodzieży zasiadających w publiczności padały pytania o dubbing Króla Juliana ale też o role aktorskie. Spotkanie pełne humoru, żartów i uśmiechu prowadził jak zawsze Tomasz Skibiński. Oczywiście nie mogło zabraknąć Króla Juliana I Kaczora Donalda w wykonaniu zaproszonego gościa.
________________________________________________________________________________________________

 

14.10.2016 -Koncert Zespołu "POLE MINOWE"  z Warsztu Terapii Zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim

fot. Krystyna Pieniążek-Bołotowicz, Marek Ignatowski

____________________________________________________________________________________________________________________________

12.10.2016 -"Uczę się, czuję i szanuję przyrodę"12 października 2016 r.w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim odbyło się zakończenie projektu „Uczę się, czuję i szanuję przyrodę” w ramach programu „Decydujesz -pomagamy”. Na początku głos zabrała koordynator projektu Pani Krystyna Pieniążek -Bołotowicz, która krótko przypomniała jak był realizowany projekt.

Dzięki projektowi „Uczę się, czuję i szanuję przyrodę” Stowarzyszenie „Aleksandrowska Kultura” wspólnie z Grupą Turystyczno-Krajoznawczą działającą przy Miejskim Centrum Kultury zorganizowało 6 wycieczek szkolnych dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Józefa Wybickiego
i Szkoły Podstawowej im. Polskich Podróżników do „Dolinki Szwajcarskiej” - aleksandrowskiego cudu natury. Każda wycieczka była poprzedzona prezentacją multimedialną i wystawą poświęconą roślinom, ptakom, owadom i zwierzętom „Dolinki Szwajcarskiej”. Następnie dzieci pod opieką wychowawców i Pana Marka Ignatowskiego - opiekuna Grupy Turystyczno-Krajoznawczej udawały się na wycieczkę do „Dolinki Szwajcarskiej”.

Oprócz wycieczek zorganizowanych dla dzieci szkolnych odbyło się pięć wycieczek dla mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego i okolic. Pierwsza wycieczka miała miejsce 20 sierpnia 2016r. i prowadziła ona przez ul.Wyspiańskiego ,Białe Błota, nad rzekę Tążynę, poprzez Bobrzą Polanę i powrót ul. Narutowicza. Uczestnicy wycieczki przebyli pieszo ok.10 km, w ciągu 4 godzin. Druga wycieczka odbyła się 20 sierpnia 2016r. i prowadziła przez ul. Parkową, Łazieniec, Nieszawę ,Ciechocinek i powrót do Aleksandrowa Kujawskiego. Po drodze na Łazieńcu była okazja spotkać się z lokomotywą, nawiązującą do miejsca zamieszkania twórcy „Białej lokomotywy” - Edwarda Stachury. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Nieszawy na przystań promową. Kolejny przystanek miał miejsce na przystani wodnej nad Wisłą w Ciechocinku, gdzie na uczestników czekała wspaniała potrawa z żeliwnego kociołka. Kolejna wyprawa zorganizowana była 11września 2016r. na wrzosowiska. Piękne wrzosowiska znajdują się blisko drogi wojewódzkiej 250, w pobliżu leśniczówki. W tym dniu pogoda także dopisała, a uczestnicy wycieczki pola wrzosowe uwiecznili na fotografiach. Kolejną wycieczką był spacer po lesie, gdzie w dniu 17 września 2016r.obejrzano dawny basen kąpielowy i bunkry oraz obserwowano piękno aleksandrowskich lasów. Na zakończenie wycieczki uczestnicy posilili się posiłkiem z kociołka.

Ostatnia wycieczka, tym razem rowerowa ,odbyła się 25 września 2016r.

i prowadziła przez ul. Wyspiańskiego, Białe Błota, poligon, Grabie, Opoki, Podgaj, Goszczewo, Broniszewo, Chrusty, Stare Rożno, Służewo Pole, Rożno Aleksandrowskie i Aleksandrów Kujawski. Uczestnicy rajdu przejechali 32 kilometry pod dobrą opieką przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zabezpieczali przejazd rowerowy. Do realizacji projektu niezbędny był różny sprzęt , który został zakupiony. Ze środków projektu został zakupiony następujący sprzęt:4 lornetki Nikon,3 lunety Bresser, ekran trójnożny, projektor, żeliwny kociołek oraz apteczka turystyczna.

         W kolejnej części podsumowania projektu głos zabrała Prezes Stowarzyszenia „Aleksandrowska Kultura” Pani Wanda Gronet, która podziękowała wszystkim współorganizatorom i uczestnikom za zaangażowanie w realizację projektu „Uczę się, czuję i szanuję przyrodę”. Następnie Pani Wanda Gronet wspólnie ze Skarbnikiem Stowarzyszenia „Aleksandrowska Kultura„ Panią Zenobią Świątecką wręczyły podziękowania.

Dyplomy otrzymali za pomoc przy realizacji wycieczek pieszych i rowerowych Pan Arkadiusz Gralak -Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury wraz z Pracownikami MCK, Pan Marek Ignatowski- opiekun Grupy Turystyczno -Krajoznawczej, Pan Tadeusz Adamiec członek Grupy Turystyczno-Krajoznawczej oraz Pan Andrzej Malinowski, Pan Marcin Mić, Pan Leszek Świerkowski – przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pan Wojciech Machelski -Komendant Powiatowy Policji.

Następnie odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca piękna „Dolinki Szwajcarskiej”, którą przygotował Pan Marek Ignatowski. Kolejną atrakcją było obejrzenie slajdów ze wszystkich wycieczek pieszych i rowerowych.

                                         Opracowała: K.Pieniążek-Bołotowicz

TOP