DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 0

WCZORAJ 3

TYDZIEŃ 62

MIESIĄC 247

WSZYSTKIE 167676

Jakość powietrza

SIERPIEŃ 2016

 

28.08.2016 - Rowerowa wycieczka


fot. Krystyna Pieniążek - Bołotowicz.

       28 sierpnia 2016 r. w ramach I Edycji Programu „Decydujesz, pomagamy”, Stowarzyszenie „Aleksandrowska Kultura” wspólnie z „Tesco” i Grupą Turystyczno-Krajoznawczą działającą przy Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim przygotowało kolejną wycieczkę. Tym razem była to wycieczka rowerowa, której trasa prowadziła od Miejskiego Centrum Kultury, przez Łazieniec, gdzie w pobliżu domu Edwarda Stachury stanęła lokomotywa, na 15 Ogólnopolskie Spotkania Poetów Biała Lokomotywa, które rozpoczną się 2 września 2016r. o godz.17:00. Następnie pojechaliśmy do Nieszawy, gdzie obserowaliśmy pracę promu. Prom „Nieszawa” jest jedyną taką jednostką pływającą w Polsce. Został zbudowany w 1991r. w Stoczni w Sandomierzu. Jest to oryginalna konstrukcja o napędzie boczno-kołowym, która jest podobna do parowców pływających na rzece Missisipi. Pracuje on w Nieszawie od 2 maja 1992 r. Jest to jednostka płaskodenna, o zanurzeniu od 50 do 70 cm.i nośności 16 ton, o szerokości 12 metrów i długości 23 metrów. Posiada napęd hydrauliczny, boczno-kołowy. Jednorazowo prom może zabrać 8 samochodów osobowych, 1 tira, 2 samochody ciężarowe lub 20 osób. Prom „Nieszawa” obsługiwany jest przez kapitana i marynarza. Przeprawa promowa łaczy Kujawy z Ziemią Dobrzyńską i jest przedłużeniem drogi powiatowej Nieszawa – Brzeżno nr 2049.

 

Kolejnym punktem naszego programu było dotarcie do przystani na Wiśle, w Ciechocinku. Na 710 km rzeki Wisły znajduje się zaimprowizowana przystań rzeczna. Brzeg Wisły nie jest uregulowany , a teren otacza wał przeciwpowodziowy. Dzięki temu, że nie ma dużej ingerencji człowieka ,występują tu bardzo ciekawe okazy przyrody takie jak, rdest plamisty, komosa czerwona, rzepień włoski, babka wielonasienna, cibora brunatna i wiele innych. Ze świata ptaków : należy wymienić mewy, bociany, kaczki, nurzyki, żurawie i zimorodki, a świat zwierząt reprezentują między innymi wydry, piżmaki i bobry.

 

Na przystani czekała na nas druga grupa turystów, z dymiącą i bardzo smaczną potrawą z kociołka. Oprócz dania z kociołka piekliśmy również kiełbaski nad prawdziwym ogniskiem. Nad Wisłą przy pomocy lornetek i lunet obserowowaliśmy ptaki i roślinność. Była okazja przyjrzeć się przyrodzie z bliska. To była udana wyprawa.

 

Opr. Krystyna Pieniążek-Bołotowicz


http://aleksandrowskakultura.blogspot.com/
____________________________________________________________________________

26.08.2016 - "Aleksandrowskie Spotkania z Pasją"
- wystawa fotografii Alicji Krzemińskiej pt. "Zatrzymaj się na chwilę"


fot. Agnieszka Kraszewska.
____________________________________________________________________________

20.08.2016 - Piesza wycieczka


fot. Krystyna Pieniążek - Bołotowicz, Elżbieta Krzywdzińska.

    Realizując I Edycję Programu „Decydujesz,pomagamy” Stowarzyszenie „Aleksandrowska Kultura” wspólnie z „Tesco”i Grupą Turystyczno-Krajoznawczą działającą przy Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim zorganizowało 20 sierpnia 2016 r. pierwszą, pieszą wycieczkę. Trasa wycieczki prowadziła przez ulicę Wyspiańskiego - Białe Błota- wzdłuż doliny rzeki Tążyny poprzez Bobrzą Polanę i powrót ulicą Narutowicza. Uczestnicy wycieczki pokonali trasę ok.10 kilometrów, w ciągu 4 godzin. Turyści podziwiali piękny las i otaczającą przyrodę. W trakcie wycieczki była bardzo ładna, słoneczna pogoda , humory dopisywały, a trasa wyprawy została zarejestrowana na zdjęciach.

             Serdecznie zapraszamy na kolejną wyprawę. Tym razem będzie to wycieczka rowerowa. Odbędzie się ona dnia 28 sierpnia 2016 r. Spotykamy się przy Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim o godz.12:00.

Na wycieczkę zabieramy rower, aparat fotograficzny i dobry humor.

                               Opr. Krystyna Pieniążek-Bołotowicz

http://aleksandrowskakultura.blogspot.com/

__________________________________________________________

14.08.2016 - MUZYCZNA NIEDZIELA
Wydarzenie organizowane przez Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego i Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim.


fot. Wydział Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

TOP