DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 0

WCZORAJ 6

TYDZIEŃ 0

MIESIĄC 349

WSZYSTKIE 168218

Jakość powietrza

LIPIEC 2016

28.07.2016 - SPOTKANIE Z LEGENDARNYM MISTRZEM OLIMPIJSKIM WŁADYSŁAWEM KOZAKIEWICZEM
Ogólnopolski Program Aktywności Fizycznej Seniorów pod Patronatem Mistrza Olimpijskiego Władysława Kozakiewicza.


fot. Marta Krakowiecka.

 

10.07.2016 - MUZYCZNA NIEDZIELA
Organizator Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego, Miejskie Centrum Kultury


fot. Tomasz Skibiński.

 

04-08.07.2016 - "Wakacyjne Warsztaty Artystyczne"cd.
Organizator Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego, Miejskie Centrum Kultury


fot. Agnieszka Kraszewska.

Dziś 8 lipca zakończyliśmy niespełna dwutygodniowe Wakacyjne Warsztaty Artystyczne dla dzieci.
Z naszych propozycji skorzystało 24 dzieci. Podczas przeprowadzonych przeze mnie zajęć plastycznych dzieci tworzyły ogromne puzzle, projektowały i wykonywały ilustracje na torbę promującą Aleksandrów Kujawski oraz własne indywidualne wzory. Stworzyliśmy też mały salon tatuażu - uczestnicy projektowali dla siebie tatuaże, a potem malowali je na sobie. Było bardzo wesoło i kolorowo. Powstały również barwne witraże, dzieci swoimi fantazyjnymi malowidłami ozdabiały też deski do krojenia i drewniane łyżki kuchenne. Wszystkie udekorowane przedmioty i wykonane ozdoby uczestnicy mogli na pamiątkę naszych warsztatów zabrać do domu.
Lato to piękna słoneczna pogoda, inspiracje do zajęć plastycznych można więc było czerpać z otaczającej nas przyrody. Tomasz Skibiński i Marcin Mić zorganizowali i przeprowadzili dla uczestników warsztatów zajęcia w terenie. Pierwszego dnia grupa odwiedziła wszystkie ważne miejsca w Aleksandrowie Kujawskim. Kolejne plenerowe spotkanie to malowana kredą na chodniku kartka z wakacji, zawody sportowe i zabawy animacyjne. Dopisała nam pogoda i nastroje. Największym zainteresowaniem naszych warsztatowych spotkań cieszyły się tatuaże i witraże, które dzieci po raz kolejny z ogromną chęcią wykonywały do ostatnich minut zajęć.

 W imieniu swoim, Dyrektora i pracowników MCK dziękuję uczestnikom i ich rodzicom za udział w naszych wakacyjnych propozycjach.
Życzymy słonecznych i udanych wakacji.
Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Aleksandrowa Kujawskiego za pomoc w zorganizowaniu w/w warsztatów dla dzieci.

Agnieszka Kraszewska.

01.07.2016 - SIECIAKI NA WAKACJACH w ramach akcji "Lato w mieście"
Organizator Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego, Miejskie Centrum Kultury


fot. Arkadiusz Gralak, Marta Krakowiecka, Agnieszka Kraszewska.
Po raz piąty Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim włączyło się do akcji Sieciaki.pl na wakacjach ! organizowanej przez Fundację "Dzieci Niczyje" oraz Fundację Orange. Zgodnie z projektem Organizatorów akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Scenariusz wydarzeń przy Miejskim Centrum Kultury (1 lipca - piątek) oparty był o materiały otrzymane na skutek naszego zgłoszenia od FDN. Była gra edukacyjna z użyciem ogromnej kostki do gry, informacjami na temat bezpiecznego surfowania w internecie oraz pytaniami. Następnie rozwiązywano sieciowe łamigłówki, było kolorowanie obrazków i słuchanie sieciakowej muzyki a także projekcja materiału Fundacji. Było również losowanie upominków. Każde dziecko otrzymało jakiś upominek. Sieciaki.pl na wakacjach ! w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim poprowadzili: Agnieszka Kraszewska, Tomasz Skibiński i Marcin Mić.

Arkadiusz Gralak
dyrektor
Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim.

 

 

TOP