DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 0

WCZORAJ 6

TYDZIEŃ 0

MIESIĄC 349

WSZYSTKIE 168218

Jakość powietrza

KWIECIEŃ 2016

 

08.04.2016 - XX Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Wesoła Nutka" ogranizator Komenda Hufca ZHP w Aleksandrowie Kujawskim, współorganizator MCK.

Już od 20 lat Komenda Hufca ZHP im. Ziemi Kujawskiej, przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, organizuje na wiosnę Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Wesoła Nutka”. Tegoroczna jubileuszowa edycja odbyła się dnia 23 kwietnia, a wzorem lat ubiegłych jako miejsce występów, dzięki uprzejmości dyrekcji, obrana została Aula Kujawskiego Kolegium Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Od wielu lat festiwal cieszy się sporym zainteresowaniem młodych artystów, umożliwiając im podnoszenie swoich umiejętności artystycznych, wymianę doświadczeń, nawiązywanie nowych kontaktów, a także ich promocję w szerszym środowisku. Festiwal ma na celu również umocnienie więzi wśród harcerzy, instruktorów i przyjaciół harcerstwa, promowanie repertuaru piosenek harcerskich i turystycznych, oraz rozpowszechnianie nowego repertuaru muzycznego. Stanowi on również niejednokrotnie silny impuls do aktywizacji społeczno-wychowawczej dzieci i młodzieży.

Nad prawidłowym przebiegiem tegorocznego festiwalu czuwało Jury w składzie:

- hm. Dariusz Słomski – Przewodniczący

- hm. Teresa Jankowicz – członek

- dh. Zenon Ochociński – członek.

W Festiwalu wzięli udział soliści i zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: Kategoria I: 6-12 lat i Kategoria II: 13-19 lat, z następujących środowisk: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Chełmno, Lubień Kujawski, Kłóbki, Raciążek, oraz Wołuszewo.

Jury nagrodziło następujących wykonawców:

Wyróżnienia otrzymali:

-        Alicja Sochaczewska – Zespół Placówek Oświatowych Lubień Kujawski

-        Martyna Domańska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 - Aleksandrów Kujawski

-        Wiktoria Karpińska - Zespół Szkół - Kłóbka

-        Zespół z Placówki Socjalizacyjnej - Aleksandrów Kujawski

-        Zespół „Teatrzaki” – Publiczna Szkoła Podstawowa – Wołuszewo

Kategoria I Soliści:

I miejsce - ex aequo : Anna Magnuszewska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 - Aleksandrów Kujawski oraz Alicja Deicka – Zespół Placówek Oświatowych - Lubień Kujawski
II miejsce - Kinga Lorenc – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 - Aleksandrów Kujawski
III miejsce – Paulina Serafin – Zespół Szkół - Raciążek

 Kategoria II Soliści:
I miejsce - Daria Szudzik –
Miejskie Centrum Kultury - Aleksandrów Kujawski
II miejsce – Justyna Jędrzejczak – Lubieńskie Stowarzyszenie „Barka” – Lubień Kujawski
III miejsce - Angelika Żychlewicz – Zespół Placówek Oświatowych - Lubień Kujawski

 Kategoria I  Zespoły:
I miejsce - Zespół „ Singers” –
Szkoła Podstawowa Nr 1 - Ciechocinek
II miejsce – Zespół Komety - Szkoła Podstawowa Nr 1 – Chełmno
III miejsce – Zespół „ Minutki” – Miejskie Centrum Kultury - Aleksandrów Kujawski

Kategoria II Zespoły:

I miejsce – Zespół „AKADAM” – Zespół Placówek Oświatowych - Lubień Kujawski

     Grand Prix Festiwalu otrzymał – Zespół „Muza” – Miejskie Centrum Kultury - Aleksandrów Kujawski

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski oraz ze środków Zarządu Powiatu Aleksandrowskiego, dodatkowo nagrody ufundowali Wójt Gminy Waganiec i Wójt Gminy Koneck.

Komenda Hufca ZHP Aleksandrów Kujawski dziękuje Miejskiemu Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim za pomoc w organizacji festiwalu, oraz dyrekcji Kujawskiego Kolegium Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim za umożliwienie organizacji imprezy w auli ich placówki.

Phm. Anita Rybczyńska

z-ca Komendanta Hufca ds. promocji hufca i pracy z kadrą


Tekst i fotografie-Anita Rybczyńska z-ca Komendanta Hufca ds. promocji hufca i pracy z kadrą
____________________________________________________________________________________________________________________

08.04.2016 - "Aleksandrowskie spotkania z pasją" Wystawa Fotografii Marka Ignatowskiego
pt. "Ogród interakcje"

Wiosna zawitała do Salonu wystaw Miejskiego Centrum Kultury, który dzięki Markowi Ignatowskiemu przemienił się w kwitnący ogród. Barwne kwiaty, motyle i przeróżne owady to bohaterowie Jego zdjęć. Autor jest wielkim miłośnikiem przyrody. Fotografie powstały w Jego ogrodzie ale też podczas wędrówek i wycieczek, które organizuje wspólnie z członkami Grupy Turystycznej, którą prowadzi w MCK.
Wszystkich którzy jeszcze nie widzieli wystawy serdecznie zapraszamy.


fot. Agnieszka Kraszewska.
_______________________________________________________________________________________

18.04.2016 - "Spotkania ze znanymi ludźmi" - Dominika Figurska - Polska aktorka teatralna i filmowa.

Dzisiaj kolejna odsłona "Spotkań ze znanymi ludźmi" w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. Specjalnie dla najmłodszych mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego i okolic przyjechała do MCK Dominika Figurska - znana aktorka teatralna i telewizyjna. Na widowni nie zabrakło również dorosłych fanów talentu Aktorki. Wydarzenie, które różniło się nieco od pozostałych tego typu spotkań prowadził Tomasz Skibiński.

Dominika Figurska przeczytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima. Była więc "Lokomotywa" oraz "O Grzesiu kłamczuchu i o jego cioci". Dzieci bardzo żywiołowo reagowały zarówno na rozmowę z Dominiką Figurską, jak i na wiersze przez Nią przeczytane. W spotkaniu miał wziąć również udział Michał Chorosińki - mąż Dominiki Figurskiej, aktor teatralny i telewizyjny, jednak obowiązki zatrzymały Go w Warszawie. Może następnym razem do nas dojedzie.

Dzisiejsze spotkanie zorganizowano we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu.

Arkadiusz Gralak


fot. Agnieszka Kraszewska.

11.04.2016 - "Spotkania ze znanymi ludźmi" - Andrzej Juskowiak - piłkarz, reprezentant Polski.


fot. Arkadiusz Gralak, Dorota Iwińska.

 Kolejnego niezwykle interesującego spotkania ze znaną postacią ze świata sportu doświadczyła dzisiaj (tj. 11 kwietnia) licznie zgromadzona publiczność w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. W ramach projektu "Spotkania ze znanymi ludźmi" Aleksandrów Kujawski odwiedził Andrzej Juskowiak - wicemistrz olimpijski wraz z reprezentacją Polski w piłce nożnej z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, król strzelców tych igrzysk, 39-krotny reprezentant Polski. Gracz m.in. Lecha Poznań, Sportingu Lizbona, Olympiakosu Pireus, Borussii Monchengladbach, VfL Wolfsburg, Energie Cottbus.

 

Niezwykle ciekawe spotkanie z legendą polskiego futbolu. Dużo mądrych słów skierowanych do młodzieży w kwestii zdrowego stylu życia, unikania różnego rodzaju używek i alkoholu. Wspomnienia treningów, sukcesów i ważnych decyzji. Na widowni przeważała młodzież, ale byli też i dorośli fani Andrzeja Juskowiaka - pamiętający rok 1992 i tak udane dla piłkarzy z Polski Letnie Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie. Na koniec nie mogło zabraknąć autografów i wspólnych zdjęć. Spotkanie prowadził Tomasz Skibiński

 

Spotkanie zorganizowano dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Kolejne spotkanie już w środę. MCK odwiedzi Sara Pach.

 

Arkadiusz Gralak


_______________________________________________________________________________________

08.04.2016 - Spotkanie Klubu Fotografa "Obiektyw Seniora'' z okazji
drugiej rocznicy jego powstania.


fot. Agnieszka Kraszewska.
_______________________________________________________________________________________

07.04.2016 - MŁODZIEŻOWE SPOTKANIA Z PASJĄ pt. "Marty fotograficzne początki"
- wystawa fotografii Marty Jankowskiej.


fot. Agnieszka Kraszewska.

  
Marta Jankowska jest uczennicą V klasy  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego i równocześnie uczennicą  kl. III skrzypiec  i klasy I fortepianu Szkoły Muzycznej  I Stopnia „Camerata Vladislavia”.

  Pasją Marty jest gra na skrzypcach-co doceniło m.in. jury Włocławskich Spotkań Skrzypcowych i w ubiegłym roku przyznało Marcie wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie skrzypcowym.

 Od jakiegoś czasu przyjemnością poza grą na skrzypcach stało się dla Marty fotografowanie.

 Zdjęcia są dla niej formą zachowania wspomnień i wyrażania siebie. Inspiracji jest wiele a najprostszą z nich  migawka dnia codziennego, zatrzymany na zdjęciu moment..  W pasji tej nic nie jest na siłę, Marta sama wybiera chwilę, miejsce i czas. „Łapiąc” kadr posługuje się różnorodnymi aparatami-od tradycyjnych hybryd i lustrzanek, poprzez aparaty wbudowane w smart fon czy iPhone, po  aparaty do fotografii natychmiastowej takich jak Fujifilm instax mini 7S czy aparaty z obiektywami do filmów małoobrazkowych typ 135 mm. takie jak Lomo ActionSampler. 

Korzystanie z nowych technologii w sztuce fotografowania to wielka frajda i nowa przygoda- Martę ciekawią również programy, aplikacje, filtry- dzięki którym zdjęcie może być ciekawsze, urozmaicone, niestandardowe-często więc wykorzystuje je w swoich pracach.

Zdjęcie „udane” to nie zawsze zdjęcie wykonane idealnie technicznie, czasami może być niewyraźne, ziarniste, bez ostrości czy odpowiedniego światła, ale pokazujące coś ważnego dla autora, mające „to coś” co jest dla Marty ważne.

  Nieobca też jest Marcie  fotografia autoportretowa, zazwyczaj wykonywana z trzymanego w ręku lub na kijku do selfie aparatu cyfrowego,  lub telefonu komórkowego. Zdjęcie takie  przedstawia zazwyczaj samego siebie (w tym przypadku fotografa) lub jego odbicie w lustrze, ale może też przedstawiać  grupę osób, znajdujących się w centrum ustawienia, gdzie jedna z nich robi zdjęcie. Również zdjęcia upamiętniające zimowe wyjazdy na narty i letnie wycieczki krajoznawcze zapełniają albumy Marty. Obserwacja przyrody- w tym też ptaków zimą -zaowocowała zdjęciami wykorzystanymi w konkursie EKO planeta 2015/2016. Obecnie Marta czeka na jego wyniki, oraz na wyniki konkursu fotograficznego pt. „Selfie z książką” . Jednocześnie przygotowuje się do kolejnych dwóch konkursów fotograficznych.

    Marta mówi o swoim hobby: „ Nie jestem uzależniona od fotografowania, ale zawsze gotowa do uwiecznienia „tego czegoś” na zdjęciu”

 Tekst nadesłany.
____________________________________________________________

01.04.2016 - KONCERT KU  UCZCZENIU ŚW. JANA PAWŁA II

Koncert w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej „Camerata Vladislavia”
w Aleksandrowie Kujawskim i Niepublicznej  Szkoły Muzycznej „Artis” w Gdańsku Kowale

PKoncert odbył się w Pałacu Zespołu Szkół nr 1 Centrum Kształcenia
Praktycznego w Aleksandrowie Kujawskim,


fot. Agnieszka Kraszewska.

   Marta Jankowska jest uczennicą V klasy  Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego i równocześnie uczennicą  kl. III skrzypiec  i klasy I fortepianu Szkoły Muzycznej  I Stopnia „Camerata Vladislavia”.

  Pasją Marty jest gra na skrzypcach-co doceniło m.in. jury Włocławskich Spotkań Skrzypcowych i w ubiegłym roku przyznało Marcie wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie skrzypcowym.

 Od jakiegoś czasu przyjemnością poza grą na skrzypcach stało się dla Marty fotografowanie.

 Zdjęcia są dla niej formą zachowania wspomnień i wyrażania siebie. Inspiracji jest wiele a najprostszą z nich  migawka dnia codziennego, zatrzymany na zdjęciu moment..  W pasji tej nic nie jest na siłę, Marta sama wybiera chwilę, miejsce i czas. „Łapiąc” kadr posługuje się różnorodnymi aparatami-od tradycyjnych hybryd i lustrzanek, poprzez aparaty wbudowane w smart fon czy iPhone, po  aparaty do fotografii natychmiastowej takich jak Fujifilm instax mini 7S czy aparaty z obiektywami do filmów małoobrazkowych typ 135 mm. takie jak Lomo ActionSampler. 

Korzystanie z nowych technologii w sztuce fotografowania to wielka frajda i nowa przygoda- Martę ciekawią również programy, aplikacje, filtry- dzięki którym zdjęcie może być ciekawsze, urozmaicone, niestandardowe-często więc wykorzystuje je w swoich pracach.

Zdjęcie „udane” to nie zawsze zdjęcie wykonane idealnie technicznie, czasami może być niewyraźne, ziarniste, bez ostrości czy odpowiedniego światła, ale pokazujące coś ważnego dla autora, mające „to coś” co jest dla Marty ważne.

  Nieobca też jest Marcie  fotografia autoportretowa, zazwyczaj wykonywana z trzymanego w ręku lub na kijku do selfie aparatu cyfrowego,  lub telefonu komórkowego. Zdjęcie takie  przedstawia zazwyczaj samego siebie (w tym przypadku fotografa) lub jego odbicie w lustrze, ale może też przedstawiać  grupę osób, znajdujących się w centrum ustawienia, gdzie jedna z nich robi zdjęcie. Również zdjęcia upamiętniające zimowe wyjazdy na narty i letnie wycieczki krajoznawcze zapełniają albumy Marty. Obserwacja przyrody- w tym też ptaków zimą -zaowocowała zdjęciami wykorzystanymi w konkursie EKO planeta 2015/2016. Obecnie Marta czeka na jego wyniki, oraz na wyniki konkursu fotograficznego pt. „Selfie z książką” . Jednocześnie przygotowuje się do kolejnych dwóch konkursów fotograficznych.

    Marta mówi o swoim hobby: „ Nie jestem uzależniona od fotografowania, ale zawsze gotowa do uwiecznienia „tego czegoś” na zdjęciu”

 

TOP