DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 5

WCZORAJ 1

TYDZIEŃ 74

MIESIĄC 348

WSZYSTKIE 168217

Jakość powietrza

LIPIEC 2015

 

06-10.07.2015 - WAKACYJNE WARSZTATY PLASTYCZNE
Organizator Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego i Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim


fot. Arkadiusz Gralak, Agnieszka Kraszewska.

W tym roku w zajęciach wakacyjnych zaproponowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim wzięło udział 31 dzieci. W przekroju dwóch tygodni zajęć była muzyka, film, plastyka i zajęcia ruchowe.

 

W drugim tygodniu (o pierwszym informowaliśmy kilka dni temu) dzieci pod okiem Agnieszki Kraszewskiej i Mariusza Kaczorowskiego tworzyły w glinie. Było przy tym mnóstwo zabawy.

 

Następnie uczestnicy warsztatów poznawali tajniki rysunku. Uczyli się projektować, a swoje umiejętności przenieśli na torby i koszulki. Efekty ich pracy można podziwiać na fotografiach.

 

Poza zajęciami ruchowymi nie mogło zabraknąć w ramach warsztatów elementów muzycznych, które na zakończenie uświetnił występ zespołu wokalnego "MUZA". Miło było popatrzeć jak młodsze dzieci oklaskują występy swoich nieco starszych koleżanek i kolegi. "Muza" jest zespołem wokalnym prowadzonym przez Barbarę Szelągowską przy wsparciu Tomasza Skibińskiego.

 

Każdego dnia był słodki poczęstunek. Warsztaty filmowe i plastyczne wraz ze słodką niespodzianką zrealizowaliśmy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

 

Warsztaty odbyły się w ramach akcji "LATO W MIEŚCIE" organizowanej i sfinansowanej przez Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego przy udziale organizacji pozarządowych oraz placówek kulturalnych, sportowych i oświatowych z Aleksandrowa Kujawskiego

 

Kolejne tego typu zajęcia odbędą się podczas ferii zimowych. 
 
Za słodką niespodziankę dziękujemy Delikatesom Pana Mariuszowa Centkowskiego.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Życzymy wszystkim dzieciom pogodnych i bezpiecznych wakacji.

 

 

 

Arkadiusz Gralak

 

Dyrektor MCK

 


fot. Arkadiusz Gralak, Agnieszka Kraszewska.

F.H.''CENT-MAR''

 

 

 

01-03.07.2015 - WAKACYJNE WARSZTATY FILMOWE
Organizator Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego i Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim


fot. Piotr Ciechanowski, Agnieszka Kraszewska, Emilia Lochmanowicz.

 

Filmowe wakacje

 

W Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim już drugi raz w tym roku odbyły się zajęcia filmowe dla dzieci. Tym razem uczestnicy Wakacyjnych Warsztatów Filmowych brali udział w niemal każdym etapie tworzenia swoich prac: wymyślali scenariusze, rysowali storyboardy, projektowali swoje kostiumy i dekoracje, odtwarzali role, byli operatorami kamery oraz reżyserami. Oprócz tego dowiedzieli się jakie są rodzaje planów filmowych
i perspektywy filmowania, analizując fragmenty swoich ulubionych animacji.

 

Ponad dwadzieścioro dzieci nakręciło wspólnymi siłami, pod czujnym wzrokiem instruktorów z Miejskiego Centrum Kultury - Agnieszki Kraszewskiej i Piotra Ciechanowskiego, cztery krótkie filmiki opowiadające niezwykłe historie o cyrkowej żonglerce, aniołach i diabłach, wyspie potwora i trzech siostrach, które muszą odzyskać swojego porwanego pieska.

 

Jedni sprawdzili się jako sprawni scenarzyści, inni jako operatorzy potrafiący ustawić piękne kadry, jeszcze inni, jako aktorzy bez opamiętania wcielający się w swoje role dyrektorów cyrku, magików, czy też potworów. Wszyscy natomiast przeżyli nową, ciekawą przygodę na początku tegorocznego lata.

 

Oczywiście, dzięki pięknej pogodzie, nie mogło się obyć bez zabawy na świeżym powietrzu.

 

Wakacyjne Warsztaty Filmowe odbywały się w dniach 29.06 – 03.07. Ich organizatorami był Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego i Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Piotr Ciechanowski

 

TOP