DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Skrzynka podawcza ePUAP

/MCKAleksandrow/domyslna

STATYSTYKA

DZIŚ 5

WCZORAJ 1

TYDZIEŃ 74

MIESIĄC 348

WSZYSTKIE 168217

Jakość powietrza

NASZE SUKCESY

ROK 2017

 

ROK 2016

 

 ROK 2015

Z wielką radością informujemy, że projekt pt. ONI TWORZYLI HISTORIĘ Aleksandrowski Słownik Biograficzny, napisany wspólnie przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Kujawskim i Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim uzyskał uznanie jury drugiej edycji konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK. Wygraliśmy grant o wartości 7 000 zł. Projekt powstał z inicjatywy dr Andrzeja Cieśli - Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

--

Arkadiusz Gralak

Dyrektor

Miejskie Centrum Kultury

w Aleksandrowie Kujawskim

 

ROK 2014

Grant dla Aleksandrowa 2014/15

Grant dla Aleksandrowa

            Jesienią tego roku Fundacja Banku Zachodniego WBK ogłosiła doroczny konkurs grantowy pod tytułem "Tu Mieszkam Tu Zmieniam". Miło nam zakomunikować, że inicjatywa Stowarzyszenia Aleksandrowska Kultura znalazła się wśród 305 nagrodzonych projektów.

            Projekt Fundacji BZ WBK jest przeznaczony dla instytucji i organizacji zajmujących się szeroko rozumianym pożytkiem publicznym. Kolejna edycja programu zachęcała do nadsyłania wniosków o bardzo szerokiej tematyce. Wnioskować można było o wsparcie z zakresu: zagospodarowania przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, ochrony zabytków, pielęgnowania i tworzenia miejsc pamięci, ochrony i poszerzania wiedzy o środowisku naturalnym, promocji i upamiętnienia postaci, które wywarły pozytywny wpływ na lokalne środowisko i których dorobek jest żywy w lokalnej świadomości albo wart przywrócenia pamięci.

            Stowarzyszenia Aleksandrowska Kultura złożyło projekt pt. "Pamiętajmy o hrabim - popularyzacja osoby Edwarda hr. Mycielskiego-Trojanowskiego w środowisku lokalnym". Zakłada on budowę ścieżki dydaktycznej, poświęconej zasłużonemu mieszkańcowi Aleksandrowa. Powstanie ścieżki poprzedzą poszukiwania archiwaliów, wykłady popularyzatorskie oraz konsultacje społeczne. Efektem wspólnej pracy będą tablice informacyjne, które złożą się na wspomnianą ścieżkę edukacyjną. Wartość grantu wynosi 5 000 złotych.

            W tej chwili trwa głosowanie internautów, którzy wybiorą trzy najciekawsze ich zdaniem projekty. Zostaną one nagrodzone dodatkowymi środkami finansowymi, które będzie można spożytkować na cele społeczne. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie dla naszych poczynań i oddanie głosu na projekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Aleksandrowska Kultura. Wystarczy otworzyć stronę podaną w inku, na mapie wybrać województwo kujawsko-pomorskie, odszukać nasz projekt, nacisnąć "WYBIERAM" i podać swój adres mailowy. Poniżej zamieszczamy link do strony Fundacji BZWBK, na której można typować najlepsze inicjatywy. Za wszystkie głosy z góry dziękujemy!

http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/granty/glosowanie.html

BZWBK_Tu_mieszkam_tu_zmieniam.jpg

Listopad

Nagroda w konkursie "Zbuduj swój region" organizowanym przez Dziennik Toruński "Nowości" i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najciekawszy pomysł wykorzystania środków unijnych 2014-2015 w kategorii "Więcej kultury".
Pomysł dyrektora placówki Arkadiusza Gralaka pn. "Radio internetowe" zredagował, opisał i rozwinął oraz wysłał na konkurs Piotr Ciechanowski,
obu Panom gratulujemy.

 

ROK 2013

ZOSTALIŚMY NAGRODZENI ZA ZORGANIZOWANIE AKCJI PN. "SIECIAKI NA WAKACJACH" W ALEKSANDROWIE KUJAWSKIM.

wrzesień 2013

Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych
organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ma na
celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku
dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich
unikać.
Aleksandrowska Akcja odbyła się 20 lipca br. wzięło w niej udział ok 40 dzieci.
Piknik bo taką formę wybraliśmy polegał na zapoznaniu dzieci z zasadami bezpieczeństwa w internecie poprzez wyświetlane filmiki edukacyjne w holu MCK, następnie podaczas pikniku plenerowego przed MCK, dzieci korzystając z nabytej wiedzy wypełniały zagadki, rebusy, młodsi kolorowanki, na asfalcie 
rozrysowaliśmy duże kolorowe krzyżówki, które z pomocą prowadzących: Doroty Iwińskiej i Tomasza  uczestnicy wypełniali.
Konferansjer- Tomek Skibiński  cały czas "podpowiadał" i przypominał dzieciom odpowiedzi. Na koniec dzieci podzielone na grupy zagrały w grę
planszową również dotyczącą zagadnień bezpiecznego surfowania w sieci.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki z gadżetów nadesłanych przez fundację
i zorganizowanych przez MCK.
Dziękujemy Fundacji za nagrodę i docenienie starań i pracy naszego zespołu.
MIŁO BYĆ WŚRÓD 20 WYRÓŻNIONYCH PLACÓWEK W POLSCE  :)

 

 

 

 

 Miejskie Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim

otrzymało dofinansowanie zadań w ramach

priorytetu "Rozwój infrastruktury kultury

-infrastruktura domów kultury" z Ministerstwa Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

„Celem priorytetu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.”

źródło:

http://www.mkidn.gov.pl/

Umowa między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Miejskim Centrum

Kultury zawarta została 13.06.2013 .

Za pozyskane pieniądze i wkład własny zakupiliśmy niezbędny sprzęt dla kół zainteresowań Miejskiego Centrum Kultury, poprawiliśmy wygląd placówki a także podnieśliśmy komfort

codziennych zajęć dla dzieci i młodzieży, oraz podczas imprez organizowanych w naszej

placówce.

 


 


 

 
 

 

   

   
 

TOP